Sohbete Giriş

Sohbet Odaları

Sizlere özel odalarımızla rahatca ve güvenlice sohbet etmenizi saglamak görevimiz.

Mobil Sohbet

Mobil cihazlarınızla rahatca sohbetin adresi.

admin Nisan 7 2023

Gamzelim Seviyeli Sohbet

Seviyeli sohbet, güvenli sohbet gibi aradığınız kriterleri karşılayan birden çok online sohbet platformu bulunur. Online sohbetin günümüzde geldiği nokta çok önemli bir yere ulaşmıştır. Evde kalma kısıtlamaları nedeniyle, günlerini ve bazen haftalarını evde geçirmek zorunda kişilerin imdadına bu siteler yetişir. Özellikle tek yaşayan kişiler, sohbet etmek, sosyalleşmek için bu sitelere ihtiyaç duyabilir. Bu nokta da yüzlerce sohbet ağından size ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek gerekir. Ücretli sohbet siteleri, yetişkin sohbet siteleri, sesli sohbet siteleri uzayıp giden türlerde özellikleri bulunan onlarca site bulunur.

Seviyeli Ücretli Sohbet

Seviyeli sohbet sitesi arayışınız varsa bu sitelere örnek olarak ücretli ve ücretsiz siteler karşınıza çıkar. Güvenlik düzeyi yüksek, kullanıcı kitlesi yetişkin olan sohbet sitelerinin birçoğu ücretlidir. Bu sitelere üye olmak için yapmanız gereken ilk olarak mobil cihazınızdan site uygulamasını indirmenizdir. İndirilen uygulama, sizi tanımak ve ihtiyaçlarınızı doğru anlamak adına sizden kendinize bir sosyal kimlik oluşturmanızı ister. Oluşturulacak sosyal kimliğin içeriğinde, yaşınız, nerede yaşadığınız, ne iş yaptığınız, saç ve göz renginiz, hobileriniz, fobileriniz vs. gibi maddeler bulunur. Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar sayesinde, sizin gibi özellikleri bulunan diğer kullanıcılarla eşleşirsiniz. Eşleşme istemiyorsanız da diğer kullanıcıların sosyal kimliklerine bakarak, onlar hakkında bilgi edinir ve sohbet konusu üretirsiniz. Bu nedenle bu alanda yer alan bilgiler, fiziksel ve kişisel özellikleri bilmek için önemlidir. Benzer şeylerden hoşlandığınız bir kullanıcıyla konuşmaya başlarken bu hobilerden yararlanarak daha canlı bir sohbetin ilk adımını atabilirsiniz.

Seviyeli Yetişkin Sohbet

Yetişkin sohbet sitelerinin oluşturduğu sosyal kimlik, bu alanda da iş görür. Sohbete devam etmek istediğiniz kullanıcıların sosyal kimliklerine bakarak yaşını görebilir ya da ilgi duyduğunuz yetişkin konularına ilgi duyup duymadığını görebilirsiniz. Bu sayede bir yere varma şansınızın olmadığı kişilerle zaman kaybetmemiş olursunuz. Sohbet sitelerinde konuşmaya devam etmek istemediğiniz halde size yazan ve sizi rahatsız eden kullanıcılar için engelleme seçeneğini kullanabilirsiniz. Ya da bazı uygulamalar eşleşme mantığıyla ilerlediği için, eşleşmeyi kaldırarak, o kişinin size bir daha yazmamasını sağlarsınız. Farklı hesaplarla ya da ısrarla sizi rahatsız etmeye devam eden kullanıcıları da şikâyet edebilirsiniz. Bu sayede kanıt yollamanız durumunda bu kişilerin hesapları kapatılır. Yeni hesap açıp rahatsızlığa devam etmeleri engellenmek için de IP adresleri, mail ya da telefon numaraları engellenir. Yani bir daha üyelik oluşturmasının önüne geçilir.

Güvenli Seviyeli Sohbet Siteleri

Seviyeli sohbet sitelerinin kullanıcıları korumak adına aldıkları birçok güvenlik önlemi bulunur. Fakat her site için bunu söylemek mümkün olmaz. Kullanıcı bilgilerini, IP adreslerini ve diğer tüm kişisel verileri koruyan sitelerle beraber, telefonunuza erişerek kötü niyetli kullanımlar yapan siteler de vardır. Sohbet sitelerini kullanırken güvenli olanları tercih etmek akıllıca olur. Hangi sitelerin daha güvenli olduğunu anlamanın birden çok yolu bulunur. İlk olarak, üyelik istemeyen sohbet sitelerinin birçoğu güvenli değildir. Bilgilerinizi sizden talep etmez fakat, sitede yer alan reklamlara sizi yönlendirir. Bu reklamların birçoğu gerçek reklamlar değildir. Reklam gibi görünen ama içinde yazılım virüsü bulunan zararlı içeriklerdir. Reklama tıklamanızla beraber tüm verilerinizi elde eder ve onlara erişip kontrol ederler. Cihazınızı kullanarak virüsün yayılmasını sağlarlar. Bu türden virüsleri cihazdan temizlemek oldukça zordur. Virüs gibi, bilgilerinizin paylaşılması gibi aksilikleri yaşamamak adına, kullanıcıların tavsiye ettiği, araştırmalarda iyi yorumlar almış, güvenlik sertifikaları bulunan siteleri tercih etmek gerekir.

Görüntülü Seviyeli Sohbet

Seviyeli sohbet sitelerinin birçoğunda, sesli ve görüntülü görüşme özelliği bulunur. Sohbet etmek için yazışmaya ek olarak görüntülü görüşme de yapabildiğiniz bu siteler, ücretli ve ücretsiz versiyonlarıyla karşınıza çıkar. Ücretli olanlar, aynı gün içinde birden kişiyle sohbet etme imkânı tanır. Aynı siteyi kullanarak ücretsiz seçeneğinden de yaralanabilirsiniz. Tek farkı, gün içinde konuşma isteği gönderebileceğiniz kişilerin sınırlandırılması olur. Bu özelliklerin tamamı farklı sitelerde tamamen ücretsiz olarak da yürütülebilir. Detaylarını öğrenmek için, uygulama merkezinde yer alan bilgileri okuyabilir o bilgiler ışığında istediğiniz uygulamayı seçebilirsiniz. Seviyeli sohbet etmek isteyen kullanıcıların bireysel izinleri alınarak kamera açılır. Kamera kullanan kullanıcıların olumsuz davranışlar sergilemesi durumunda da yine bu kişileri rapor edebilir ve güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

“Görüş ve Önerileriz için @gamzelim.net MaiL Adresinden BizLere ULaşabiLirsiniz”

“WwW.GamzeLim.Net AiLesi OLarak KeyifLi SohbetLer DiLeriZ”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Radyo'nu aç, Müzigin Keyfine bak.